news-details
Sport

Najbolji atletičari Mornara i atletičarke Sanje

Izvor, foto: Pobjeda

Nakon dva takmičarska dana na atletskom stadionu SC “Topolica” u Baru u organizaciji Atletskog saveza Crne Gore, a pod pokroviteljstvom Ministarstva sporta i mladih Crne Gore, završeno je pojedinačno i ekipno prvenstvo Crne Gore za mlađe juniore.

Ovo takmičenje okupilo je m 140 atletičara iz 12 atletskih klubova: Jedinstvo, Mornar, Lim, Sanja, Orion, Rudar, Tara, Budućnost, Lovćen, Tempo, Podgorica i Nikšić.

Drugog dana takmičenja najviše medalja osvojili su atletičari AK “Mornar” 15 medalja, ispred atletičara AK “Lim” i AK “Lovćen” sa po sedam medalja. Pojedinačno najbolji takmičari prvenstva su kod mlađih juniora Ognjen Marsenić član AK “Lim” iz Berana i Ognjen Vojvodić član AK” Mornar” iz Bara sa osvojene četiri zlatne medalje.

Kod mlađih juniorke najuspješnija je Maša Bubanja, članica AK “Lim” iz Berana sa osvojene tri zlatne i jednom srebrnom medaljom.

U ekipnoj konkurenciji kod mlađih juniora trijumfovali su atletičari AK “Mornar” iz Bara sa 5006 bodova, ispred atletičara AK “Lim” iz Berana sa 4808 bodova i atletičara AK “Lovćen” sa Cetinja sa 2175 bodova.

Kod mlađih juniorki najbolje su bile atletičarke AK “Sanja” iz Bara sa 5384 boda, ispred atletičarki AK “Mornar” iz Bara sa 5374 boda i atletičarki AK “Lovćen” sa Cetinja sa 4932 boda.

Na takmičenju su postavljena tri rekorda Crne Gore:

Elzana Guberinić, članica AK “Orion”, postavila rekord za cicibanke u bacanju koplja (500gr) sa rezultatom 21,77m;

Suana Tafić, članica AK “Orion”, postaila rekord za mlađe pionirke u bacanju koplja sa rezultatom 30,92m;

Petar Tomić, član AK “mornar”, postavio rekord za mlađe juniore u bacanju kladiva sa rezultatom 51,27m;

Takmičenju su ispred ASCG prisustvavali: predsjednik Gojko Banjević, sekretar Milan Madžgalj, selektor Osman Erović i nacionalni trenere Zoran Jojić, Drago Musić, Marko Ristić i Ivo Popović.

Pobjednici po disciplinama:

MLAĐI JUNIORI: 200m: 1. Ognjen Marsenić (Lim) 22,89, 2. Danilo Vujičić (Mornar) 23,19, 3. Jovan Mašanović (Mornar) 24,68; 800m: 1. Savo Bogunović (Mornar) 2:20,72, 2. Luka Tadić (Nikšić) 2:22,50, 3. Nemanja Đurišić (Lim) 2:25,11; 400m prepone: 1. Stefan Joksimović (Lim) 1:04,24, 2. Srđan Lunić (Mornar) 1:12,56, 3. Vladimir Martinović (Lovćen) 1:15,05;

Štafeta 100+200+300+400m: 1. Mornar I (Bar) 2:15,05, 2. Lovćen (Cetinje) 2:36,36, 3. Mornar II (Bar) 2:45,39; Troskok: 1. Ognjen Vojvodić (Mornar) 13,28, 2. Jasmin  Hulić (Rudar) 11,92, 3. Stefan Joksimović (Lim) 11,84; Bacanje diska (1,5kg): 1. Aleksa Bošković (Rudar) 31,69, 2. Emin Kurgaš (Jedinstvo) 29,13, 3. Eldin Pućurica (Jedinstvo) 28,71; bacanje kladiva (5kg): 1. Petar Tomić (Mornar) 51,27, 2. Milivoje Pajović (Orion) 33,78, 3. Dimitrije Pavlović (Mornar) 22,69;

MLAĐE JUNIORKE: 200m: 1. Maša Bubanja (Lim) 27,39, 2. Anabela Mujovi (Sanja) 27,66, 3. Mare Jablan (Lovćen) 27,75; 800m: 1. Marija Perišić (Lovćen) 2:41,76, 2. Anđela Mrvaljević (Mornar) 2:46,88, 3. Sara Rakočević (Jedinstvo) 2:51,29; 400m prepone: 1. Marija Jovićević (Lovćen) 1:14,99, 2. Ivana Milošević (Sanja) 1:16,80, 3. Ksenija Martinović (Lovćen) 1:18,04;

Štafeta 100+200+300+400m: 1. Mornar (Bar) 2:36,20, 2. Lovćen (Cetinje) 2:36,82, 3. Jedinstvo (Bijelo Polje) 2:37,50; Skok u vis: 1. Irena Bošković (Tara) 155, 2. Bogdana Mirković (Sanja) 150, 3. Andrea Rajšić (Mornar) 145; Skok u dalj: 1.Anabela Mujovi (Sanja) 5,18, 2. Maša Bubanja (Lim) 4,80, 3. Nevena Dobrašinović (Lim) 4,66; Bacanje kugle (3kg): 1. Milica Pejović (Podgorica) 11,67, 2. Vesna Kljajević (Tara) 11,28, 3. Aleksandra Zejak (Tara) 10,75; Bacanje koplja (500gr): 1. Suana Tafić (Orion) 30,92, 2. Anđela Rosić (Tara) 29,13, 3. Antonela Gazivoda (Orion) 28,05.